čtvrtek 21. září 2017

O ukrytém pokladu, který nikdo nenašel

Už nevím, které z dětí tento letní úkol vymyslelo, byla to nejspíš Kuky. "Nakreslit mapu". Pěkné. Mapy mám od dětství ráda. Jenže mapu čeho? Čeho, čeho? Přece pokladu!


Celkem se to hodilo. Zrovna jsme si vyrobili náramky s kompasem z paracordu. (Návod, jak uplést náramek najdete ZDE.) Kde je sever a kde jih tedy už víme. Chodili jsme v ty dny "natáčet" (rozuměj fotit) Duplo rodinku, barbínu a kořínky na náš oblíbený kopec pro chystaný videoklip k písničce tátovy kapely, na kterém už nějaký ten pátek pracujeme a snad ho i jednou doděláme.Někde na kopci jsme schovali poklad, i se vzkazem pro nálezce. To abychom poznali, že poklad už někdo našel, a taky aby byla sranda. Vznikla z toho hra pro náhodné kolemjdoucí. Jenže buď tam nikdo nechodí nebo už lidi ztratili chuť si hrát. Nakreslili jsme mapu a vyvěsili ji na informační tabuli nově vzniklé naučné stezky. Taky na facebook a instagram. Po pár dnech ji spláchnul déšť.


Poklad je stále na svém místě. Už jsme ho byli dvakrát zkontrolovat. A tak... kdybyste se někdy náhodou ocitli u nás ve Volyni, dejte se směle do hledání. Mapu přikládáme. Vypadá jednoduše, ale každý, kdo to v okolí Volyně jen trochu zná, určitě hned pozná, kde hledat...


Když už je řeč o mapách, zmíním ještě knížku Mapy. Píďák ji dostal k narozeninám, líbí se mu. Mě osobně trošku zklamala, čekala jsem, že bude víc "mapovitá", víc jako atlas. A ony zatím mapy tvoří jen pozadí pro množství reálií a zajímavostí z jednotlivých zemí. Knížka se určitě bude hodit, pokud chcete, aby si vaše dítě vytvořilo základní povědomí o zobrazených státech (samostatnou "mapu" má v knize asi 42 zemí), jenom ten název je trochu matoucí.Máte tip na nějaký pěkný atlas světa pro děti?


2 komentáře:

  1. Ahoj! Tak dnes jsem se vydala najít Váš poklad. Měla jsem s sebou ale kočárek a až k pokladu jsem se nedostala. Nevím, zda už ho někdo našel, zkusím to příště s manducou. :-))

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Jéé, to je super! Naposled jsme poklad kontrolovali 29.9. a to tam ještě byl :-)

      Vymazat